Αχαϊκή – Α.Ο. Εικοσιμία (1-0) | (φωτό)

axaiki-2016-Μπαράζ για άνοδο στη Γ΄ Εθνική

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της η Αχαϊκή πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με 1-0 κόντρα στον Α.Ο. Εικοσιμίας.

Στο Α’ ημίχρονο η Αχαϊκή ήταν φλύαρη επιθετικά με μοναδική καλή στιγμή την ευκαιρία του Αποσκίτη στο 44′.

Στην επανάληψη τα καναρίνια του Μίλτου Γκόφα βελτιώθηκαν χάνοντας καλές ευκαιρίες με τον Καρρά στο 54′ και τον Αποσκίτη στο 60′, ενώ και οι Κεφαλλονίτες απείλησαν με τον Κορσιάνο στο 64′. Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 79′ όταν μετά το φάουλ του Αγγελόπουλου ο Δενδρινός με κεφαλιά νίκησε τον γκολκίπερ Κουστουμπάρδη.

Πλέον η Αχαϊκή χρειάζεται ένα βαθμό στα δύο τελευταία ματς (Αμαλιάδα εκτός, Τσιλιβί εντός) για να πάρει την άνοδο στη Γ΄ Εθνική.