Α’ Ε.Π.Σ.Α: Εθνικός Σαγεΐκων – Πάτρα 2005 1-1 (φωτο)

Έφτασε πολύ κοντά ο Εθνικός Σαγεΐκων στο να πάρει τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Έπαιζε και με ένα παίκτη παραπάνω από το 55′ λόγω αποβολής του Θεοδωρόπουλου. Όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης παίρνοντας τελικά μόνο τον ένα βαθμό.

Τα Σαγέϊκα με υπηρεσιακό προπονητή τον Τάκη Αβράμη άνοιξαν το σκορ στο 68′ σε κόντρα επίθεση με τον Χότζα.

Όμως στο 92′ η Χρυσή αλλαγή του Γιάννη Βογιατζή ο Παπαθανάσης με σουτ απ’ τα πλάγια πάγωσε τα Σαγέικα ισοφαρίζοντας για το τελικό 1-1.

Μικρή ένταση υπήρξε μετά το τέλος του ματς όπου αποβλήθηκε και ο αρχηγός των γηπεδούχων Παναγιώτης Κατσίνας.

Οι συνθέσεις:

Εθνικός Σαγεΐκων: Δρόσος, Καρκούλιας, Γκέτα, Μπεκίρης, Γκιώνης, Διονυσόπουλος (30′ Χοτζάι), Λιακόπουλος, Πλέσσας (70′ Δρακόπουλος), Χότζα, Κατσίνας, Βούλγαρης (75′ Σαλαμαλίκης).

Πάτρα 2005: Θανόπουλος Θεοδωρόπουλος, Γκολφινόπουλος, Βάσης, Αβραμόπουλος, Πουρνατζής, Τσιούστας (46′ Ρηγόπουλος), Βουρλούμης (75′ Ξυπολιάς), Παναγόπουλος ( 60′ Παπαθανάσης), Παπαπέτρος, Σοφιανός.

Προβολή: 1...103 από τις 103 εικόνες της συλλογής