Α’ Ε.Π.Σ.Α: Δόξα Παραλίας – Ατρόμητος 3-4 (φωτό)

Σίγουρα εμείς αλλά και οι 400 περίπου φίλαθλοι θα πρέπει να νιώθουν πολύ τυχεροί που παρακολούθησαν το μεγάλο ντέρμπι στην Παραλία. Και αυτό γιατί είχε επτά γκολ, χαμένο πέναλτι και αρκετές ακόμα χαμένες ευκαιρίες.

Τελικά, ο Ατρόμητος νίκησε πολύ δύσκολα με 4-3 παραμένοντας στη κορυφή ενώ και η Παραλία δικαιολόγησε απόλυτα το ότι είναι στα ψηλά της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6′ με κεφαλιά του Φωτόπουλου. Με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε ο Ατρόμητος με κεφαλιά του Μπελεζάκη στο 13.

Με νέα κεφαλιά πάλι ο Μπελεζάκης πέτυχε το 1-2 στο 30′. Μετά από λάθος της άμυνας του Ατρομήτου ο Στουπάκης στο 38′ πέτυχε το 2-2.

Χρυσή ευκαιρία έχασε η Παραλία να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ αφού ο Φωτόπουλος σε εκτέλεση πέναλτι δε μπόρεσε να νικήσει τον Αθανασακόπουλο που έδιωξε.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έγραψε το 2-3 στο 55′ με κεφαλιά ψαράκι του Μούτσα ενώ στο 72′ ο Σπανός ( ίσως και από θέση οφσάιντ) ανέβασε το δείκτη του σκόρερ σε 2-4.

Ο Φωτόπουλος μείωσε εκ νέου σε 3-4 στο 77′ αλλά στο 82′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λαζανά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 86′ τραυματίστηκε ο γκολκίπερ Χιωτέλης παθαίνοντας ελαφρά διάσειση και το ασθενοφόρο ήρθε μετά από είκοσι λεπτά.

Έτσι το ματς ολοκληρώθηκε στο… σκοτάδι χωρίς να αλλάξει κάτι παρά την πίεση της Παραλίας.

Σφύριξε ο Μακρυπόδης με βοηθούς Μπαλτά καιΤσούτση.

Συνθέσεις:

Δόξα Παραλίας:Χιωτέλης, Τσίτσαρης, Λαλαής, Λαζανάς, Τζίφας, Οικονομόπουλος (55′ Δριβήλας), Σπυρόπουλος, Ανδρικόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Φωτόπουλος, Στουπάκης.

Ατρόμητος: Αθανασακόπουλος, Μαντάς, Νικολόπουλος, Σωτηρόπουλος, Παπαστεργίου, Ανδριέλλος, Σπανός, Παπαγεωργίου, Μπελεζάκης, Αποσκίτης (65′ Τζελέπης), Μούτσα.

Προβολή: 1...112 από τις 112 εικόνες της συλλογής