Α’ Ε.Π.Σ.Α: Αχαϊκή – Πήγασος 4-1 (πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Δύο πρόσωπα είχε η αναμέτρηση της πρεμιέρας στη Κάτω Αχαγιά ανάμεσα στην Αχαϊκή και τον Πήγασο. Στο Α’ ημίχρονο η Αχαϊκή ήταν μέτρια έως κακή με το Πήγασο να δείχνει καλά στοιχεία ανοίγοντας μάλιστα το σκορ στο 15′ με τον Μπαλάση ο οποίος πέρασε και τον γκολκίπερ Κανελλόπουλο.

Νωρίτερα στο 12′ κεφαλιά του Ανδρεόπουλου έδιωξε εντυπωσιακά ο Μήλας σε κόρνερ, ενώ στο 25′ σουτ του Φραγκούλια χτύπησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν εντελώς διαφορετικό. Η Αχαϊκή πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση στο 55′ με σουτ του Φραγκούλια απ’ τα πλάγια. Μετά όλα έγιναν πιο εύκολα για τους κιτρινόμαυρους.

Στο 65′ κόρνερ Μωραΐτης καφαλιά ο Γιώργος Σέρμπος και 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα μετά από μπαλλιά του Γερασιμόπουλου ο Ανδρεόπουλος έγραψε το 3-1. Το τελικό 4-1 σημείωσε με κεφαλιά ο Χρυσανθόπουλος μετά τη σέντρα του Φραγκούλια.

Τον αγώνα σφύριξε ο Σαφαρίκας και παρακολούθησαν περίπου 150 φίλαθλοι.

Οι συνθέσεις:

Αχαϊκή: Κανελλόπουλος, Πασπαλιάρης, Κατριμπούζας( 40′ Κωστούρος), Σαλαμαλίκης, Χρυσανθόπουλος, Α.Σέρμπος( 57′ Γ.Σέρμπος), Γερασιμόπουλος, Παρασκευόπουλος, Φραγκούλιας( 88′ Καούρης), Μωραΐτης(80′ Αθανασόπουλος), Ανδρεόπουλος.

Πήγασος: Μήλας, Γιαννόπουλος, Κολώνης, (46′ Κακαφώνης), Μέρελης(85′ Ανδριόπουλος), Γελάσιος, Λεπενιώτης, Παντελής(36′ Χαλούλος), Παπασπυρόπουλος, Μπαλάσης(73′ Λιόγκας), Γεωργόπουλος, Ούτσικας.

Προβολή: 1...114 από τις 114 εικόνες της συλλογής